Kontrolka elektroniky motoru

1998 - ....
Odpovědět
henryl
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. kvě 2012 10:45:53

Kontrolka elektroniky motoru

Příspěvek od henryl »

Zacala mi znicehonic pri jizde svitit oranzova kontrolka eletroniky motoru. Predtim se ozvalo kratke pipnuti. Potom se mi to stalo uz po kazdem startu - pipnuti + stale svitici kontrolka. Bohuzel na displeji zadna chybova zprava apd. Auto melo vymenene rozvodaky, vodni cerpadlo a olej (asi 30km zpet) a svicky (asi 20km zpet), benzin tankovan cca 230 km zpet. Motor 1.1-cka ale funguje zda se (zatim?) v pohode a nepozoroval jsem nejaky problem s vykonem/zvukem. Diky za radu; ikdyz stejne asi budu muset do servisu. Spis mi jde o to, zda je nejaka bezna vec. Co jsem se docetl na netu, tak to neni uplne neobvykle a obecne neni treba zadna panika, kdyz to neni cervene svetlo anebo to neblika.. A nekomu to i samo zmizi (spatny benzin? to ale asi neni muj pripad), nekdo to ignoruje (a vyndava zarovku z palubky...) apd.
Naposledy upravil(a) henryl dne úte 29. kvě 2012 16:36:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PeMi
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 29. bře 2012 22:54:20

Kontrolka elektroniky motoru

Příspěvek od PeMi »

Môže to byť systém vstrekovania, zapaľovanie alebo lambda sonda. Ak nezhasla ani po niekoľkých štartoch, dal by som to na diagnostiku. Ak je tam nejaká závada, bude uložená v pamäti.

Môže to byť aj nejaká malá porucha, ktorá by sa mohla vymazať aj po odpojení autobatérie (tak na 10 min.). Ale pozor, tuším po odpojení baterky bude potrebné niečo s kódom rádia (ak máš originál - ja nemám, tak neviem presne) a ešte vynulované hodiny a podobne. Ja mám ročník 2000 a nemám palubný počítač, tak mne sa len hodiny vynulujú.

henryl
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. kvě 2012 10:45:53

Kontrolka elektroniky motoru

Příspěvek od henryl »

Diky za odpoved. Ano, stale to sviti i po nekolika dalsich startech. Ikdyz uz jsem tim moc nejezdil, prakticky jenom par kilometru. Kdyby to byla lambda, jeste by to nicilo katalyzator. Ale spis mam obavy, ze se neco nepovedlo s tema svickama, ktere byly menene naposledy. Prave se chystam domluvit diagnostiku, potom dam urcite vedet co to bylo. PS: mam 2004-ku.

henryl
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. kvě 2012 10:45:53

Kontrolka elektroniky motoru

Příspěvek od henryl »

No tak vysledkem diagnostiky bylo neprijemne zjisteni, ze to signalizovalo "opotrebeni katalyzatoru", coz mi sice zresetovali (a nahrali vyssi verzi ovladaciho SW) a po par kilometrech je klid, nicmene je bohuzel hodne pravdepodobne, ze se to vrati.. :( Duvodem problemu katalyzatoru totiz zrejme byla v minulosti (podle logu pocitace) zavada jednoho ze vstriku, ktery byl sice vymenen, ale otazka je, jak dlouho se s tim vadnym jezdilo.

Odpovědět