Kontrolka motoru a 3 válce

1998 - ....
Odpovědět
mike22
Příspěvky: 1
Registrován: sob 01. říj 2011 8:54:04

Kontrolka motoru a 3 válce

Příspěvek od mike22 »

Zdravím vás chlapy, mám už měsíc problém který nemůžu vyřešit. Jedná se o peugeot 206 1.4 benzín r.v. 2000. Auto začlo dělat tak před dvěma měsící to že se rozsvítila kontrolka motoru která blikala a auto si přidávalo samo otáčky,někdy to až samo chcíplo.Občas se ale stalo že to jelo třeba hodinku na všechny 4 a kontrolka motoru neblikala ale svítila a po půl hodince normální jízdy zhasla.asi tak po dvou týdnech jsem přišel ráno k autu a kontrolka nesvítila ani neblikala a auto jezdilo asi týden v pořádku.Po každý co zapršelo to začlo blbnout takže mě došlo že elektrika.Když bylo po dešti auto jelo normálně zase a kontrolka zhasla.Vyndal jsem vstřiky a odnesl je na ultrazvukovou čističku ale když sem je dal zpět do auta tak to zase blbne. Diagnostika napsala špatný tlak na 4 válci od vstřikování. Zkoušel jsem mněnit tento vstřik za nový a stále nepomohlo.Meřil jsem tlaky na válcích ale ty jsou v pořádku , ventil podpálený není.Zkoušel jsem i lištu vymněnit ale to jen na vrakáči takže jí mohl mít taky nejspíš rozbitou protože to stále nešlo.Když jsem vyndal svíčku z prvního válce ,zjistil sem že je mokrá ale diagnostika nic nepsala o prvním válci.Takže nejspí je to lišta ,ale auto se fakt hrozně klepe a otáčky jdou tak od 300 k 1000 a houpe se to tam a zpět .. Nemáte stím někdo zkušenosti ? Musím sehnat někoho kdo na autě má stejnou lištu a jezdí mu to abych to mohl nejspíš vyzkoušet.

lucas15
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. led 2012 13:03:48

Kontrolka motoru a 3 válce

Příspěvek od lucas15 »

Zdravím,

mám podobný (nebojím se napsat stejný) problém. S tím rozdílem, že mám 206 1.1i r.v. 99. Vyměnil jsem zapalovací lištu za novou, nepomohlo. Nové ukostřední, nepomohlo. Nechci kupovat nový vstřik, nevede mě k tomu to, že když zaprší a na silnici je je voda, která se ze spodku dostane k motoru auto jede na 4válce. Kontrolka motoru mi nebliká nesvítí. Ikdyž, když ten problém nastal tak svítila, nyní již nesvítí... Není dobré to, že když zajedu do myčky ze 3 válci a po umytí odjíždím na 4 válce, protože myčka myje i spodek auta.

mike22 -> vyřešil jsi to nějak?

Díky za odpověď

Lukáš

ivo206207SW
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. bře 2012 17:41:56

Kontrolka motoru a 3 válce

Příspěvek od ivo206207SW »

zdravim,uplne stejny problem akorat je to 1,1i rok 2005.....mam tam novu listu,svicky delane v peugeot olomouc...pry je to spatnym benzinem.

Odpovědět