po nastartování se udusí motor.

1991 - 2005
Marda728
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18. zář 2011 20:17:39

po nastartování se udusí motor.

Příspěvek od Marda728 »

Zdravím, mám Peugeot 106, motor 1.0, 37kW a rok výroby je 1997, je to už ten novější typ, s novou maskou. Když je motor studený a nastartuji ho, tak běží 2 vteřiny a pak se zničehonic začne dusit, pokud tak 2 minuty nepřidávám plyn a netočím to do otáček, než se zahřeje tak vždy se udusí, nerozumím moc autům, měnil jsem vzduchový filtr, takže tím to není, jakmile se motor zahřeje tak běží vpoho, ale když je studený tak dělá prostě to, že se udusí. Za každou radu předem moc díky!

Lukasek
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 08. zář 2011 20:16:07

po nastartování se udusí motor.

Příspěvek od Lukasek »

Čus mam podobnej problém při startu chcípne a pri dojezdu do křižovatky taky :twisted: :evil:
Ja dělám VW a tady ty Sk****ný značce nerozumim ani nechci francouzi žerou plody moře tak at se nese**u do aut!!!!!!! Když tomu nerozuměj!!!! Chtěl jsem taky poradit ale nikdo mi není schopnej odpovědět

Uživatelský avatar
Max
Moderátor
Příspěvky: 71
Registrován: pát 14. led 2011 23:05:57

po nastartování se udusí motor.

Příspěvek od Max »

tak to prodej a kup si VW.
PEUGEOT 205 1.1 XR prodáno
PEUGEOT 205 1.6 GTI Bohužel už není
PEUGEOT 205 1.9 XSD prodáno
PEUGEOT 205 GTI vyběhla klika prodáno
PEUGEOT 309 GTI 75 Kw prodáno
PEUGEOT 205 GENTRY , Gentrýsek
PEUGEOT 605 SLd Vrakouš
PEUGEOT 205GT prodáno
PEUGEOT 405 D

Marda728
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18. zář 2011 20:17:39

po nastartování se udusí motor.

Příspěvek od Marda728 »

Nojo no, francouzský auta prej nicmoc, slyšel sem to od více lidí. Zničehonic se mi zvlnily brzdové kotouče, musel sem udělat komplet repas tý debilní zadní nápravy, přetěsnit motor, a už mám děravej vejfuk, takže takovej ten přírodní laďák, jak je prej u 106ky zvykem, řazení jde ztuha a motor línej! Měl sem si koupit Oplíka Corsu a byl by klid :D

Uživatelský avatar
Max
Moderátor
Příspěvky: 71
Registrován: pát 14. led 2011 23:05:57

po nastartování se udusí motor.

Příspěvek od Max »

do zadní nápravi sis měl dát mazničky a promazat jí :lol: já to dělám u všech peugetů co mám a měl jsem, vejfuk sis měl skontrolovat než jsi to koupil. a brzdoví kotouče se sami od sebe nezvlní jedině že jsi brzdil jak pominutej a pak jsi vlétl do louže. a muj názor na peugeoty je uplná spokojenost a velice spolehlivá auta, ale to jsou všechny značky když se o to aspoň trochu staráš a ne jen sednout a jezdit.
PEUGEOT 205 1.1 XR prodáno
PEUGEOT 205 1.6 GTI Bohužel už není
PEUGEOT 205 1.9 XSD prodáno
PEUGEOT 205 GTI vyběhla klika prodáno
PEUGEOT 309 GTI 75 Kw prodáno
PEUGEOT 205 GENTRY , Gentrýsek
PEUGEOT 605 SLd Vrakouš
PEUGEOT 205GT prodáno
PEUGEOT 405 D

Lukasek
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 08. zář 2011 20:16:07

po nastartování se udusí motor.

Příspěvek od Lukasek »

Ja dělám VW tak to asi znamená ze je mam, mam dvě a přítelkyně podědila tu sk****nou 106 a neštěstí do baráku!!!!!! A tak ten pekáč stojí vedle baráku a jezdíme furt jen těma dvouma a ten krumpl chcem prodat (spíš darovat) A akorát to jsou v tom prachy a nic
Tak když seš takovej "ODBORNíK" tak porad co s tim chcípáním

Uživatelský avatar
Max
Moderátor
Příspěvky: 71
Registrován: pát 14. led 2011 23:05:57

po nastartování se udusí motor.

Příspěvek od Max »

potenciometr škrtící klapky, jinak já nejsem žádnej odborník jen jsi uvědom na jakym foru jsi a tak se podle toho chovej. Já nemůžu za tvou špatnou skušenost z peugeotem ale taky neřikám sku.venej VW. Když se zeptáš slušně a budu ti moc poradt rád to udělám
PEUGEOT 205 1.1 XR prodáno
PEUGEOT 205 1.6 GTI Bohužel už není
PEUGEOT 205 1.9 XSD prodáno
PEUGEOT 205 GTI vyběhla klika prodáno
PEUGEOT 309 GTI 75 Kw prodáno
PEUGEOT 205 GENTRY , Gentrýsek
PEUGEOT 605 SLd Vrakouš
PEUGEOT 205GT prodáno
PEUGEOT 405 D

Lukasek
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 08. zář 2011 20:16:07

po nastartování se udusí motor.

Příspěvek od Lukasek »

Tim to není a jestly sis nevšim tak se podivej o TOPIC niž tam jsem se ptal všech a nikdo nic neporadil asi když se to rozbyje tak se to musí zahodit a koupit jiný a ten poťák to fakt není to mam jinej celej vstrikovač i s tim servomotorkem na volnobeh

Uživatelský avatar
Max
Moderátor
Příspěvky: 71
Registrován: pát 14. led 2011 23:05:57

po nastartování se udusí motor.

Příspěvek od Max »

a skusil jsi vyblikat chybu????
PEUGEOT 205 1.1 XR prodáno
PEUGEOT 205 1.6 GTI Bohužel už není
PEUGEOT 205 1.9 XSD prodáno
PEUGEOT 205 GTI vyběhla klika prodáno
PEUGEOT 309 GTI 75 Kw prodáno
PEUGEOT 205 GENTRY , Gentrýsek
PEUGEOT 605 SLd Vrakouš
PEUGEOT 205GT prodáno
PEUGEOT 405 D

Marda728
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18. zář 2011 20:17:39

po nastartování se udusí motor.

Příspěvek od Marda728 »

No co se týče té nápravy, tak se tam prý vyjedou nějaký ty ložiska, protože jde o speciální typ nápravy PSA, kterou maj 106ky, 206ky, pak jěště pár peugeotů a citroeni. No a musí se celá náprava repasovat, měl jsem zadní kola do A a sjížděly se mi nepravidelně zadní pneumatiky. S tím chcípáním motoru - četl jsem jedno fórum, kde si jeden chlápek nechal přetěsnit motor a od té doby mu to dělalo, já jsem si taky nechal přetěsnit motor a taky mi to od té doby dělá, je ale zvláštní že pouze když je motor studený, jinak vpoho. Vejfuk už sem objednal nový, je to shnilý na tom náhubku co spojuje třetí díl vejfuku, jak je ta sponka tak tam to vyrezlo. Ty brzdy mi začly házet a nepravidelně brzdit až když sem s tím 2 měsíce nejezdil, protože sem měl služební auto, ale tak asi si myslim že je to tím, že to nerovnoměrně zrezlo, pak mám ještě problém s ručkou, kterou sem si teda musel nechat udělat když sem to koupil, dělali mi komplet zadní bubny a i ručku, ale při zatáhnutí ručky to na mírném kopci stejně popojíždí, tak musim ještě zařadit rychlost, aby se to nehlo. To s tou ručkou je ale asi taky chyba 106ky, protože sem to tu taky někde četl, že s tim maj lidi problémy.

Odpovědět