antipollutione fauld

1995 - 2005
Odpovědět
peshafik
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27. zář 2011 21:46:34

antipollutione fauld

Příspěvek od peshafik »

Zdravim, prosím nevíte někdo co znamená hlaška na displeji antipollutione fauld ? poslední dobou mi to dost často hlásí.
Svítí mi oranžová kontrolka motoru a sníží se výkon vozu. Po čase zhasne a vše je ok. Dřív mi to dělalo když jsem tomu dal napít,
ale ted se mi to rožlo i na semaforech.
Díky za info.

peshafik
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27. zář 2011 21:46:34

antipollutione fauld

Příspěvek od peshafik »

koukam, že tento problem mam asi jedinej :x
no nic auto zvrakuju :cry:

Uživatelský avatar
čakom
Příspěvky: 130
Registrován: sob 13. lis 2010 19:41:13
Bydliště: JM

antipollutione fauld

Příspěvek od čakom »

tak pokud ho budeš varakovat tak ho beru :D :lol:
pug 406 XU7JP4
euroscene.net ..the lowest club in czechoslovakia

Martin-ecek
Příspěvky: 3
Registrován: pát 24. úno 2012 13:19:32

antipollutione fauld

Příspěvek od Martin-ecek »

Zdarec milí peugeoťáci,
s touto hláškou mám velice nemilé zkušenosti. Je to velice obecné označení chyby. V překladu značí "proti znečištění chyba". Byl jsem v autorizovaném servisu napíchli mi diagnostiku nezjistili příčinu a chybu vymazali. Po čase při předjíždění a vytočení motoru na 4 tísíce otáček motor zhasnul, vyhodilo kontrolku motoru a napsalo osudnou hlášku. Někde jsem slyšel, že tuto chybu vyhodí i zanesený palivový filtr. Proto jsem podstoupil výměnu filtru, což nepovažuju za extrémní náklady. Ovšem filtr nebyl až tak zalepený, ale příčina byla jinde. Po důsledném pátrání mého mechanika jsme objevili vadný vstřik. Vlastním 2.0 HDi a diagnostika při projevení této chyby psala, nízký tlak paliva. Jednalo se o vysokotlakou část a jak jsem psal zjistili jsme vadný vstřik, který si pouštěl paliva kolik chtěl a ne stejnou dávku jako ostatní vstřiky. Je to jedna z tisíce možností co tato hláška označuje. Dále jsem našel na jíných fórech další příčiny jako byly EGR ventil, žhavení, hodnoty katalizátoru aj. To jsou mé postřehy a snad pomohou i druhým vám zoufalým.
Naposledy upravil(a) Martin-ecek dne pon 27. úno 2012 11:48:02, celkem upraveno 1 x.

peshafik
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27. zář 2011 21:46:34

antipollutione fauld

Příspěvek od peshafik »

Tak jsem taky opět navštívil servis a po opravě prasklích hadiček k něčemu tam v motoru (což zasadně změnilo výkon k dobrému) konečně jede hurá:) Bohužel než jsem dojel domů opět se rožnula ta hnusna oranžová kontrolka tak jsem to otočil a tam mi zjistily že je vadný egr ventil
tak ho odpojili a auto jezdí dál.Jen ta kontrolka protivná pořád svítí ale už jsem si zvykl.Trochu to nechápu proč tam je něco bez čeho to auto jede ale hlavně že to jede:)
Díky za zkušenosti a nazory nicmeně už počítám dny kdy pujde z domu ještě rok :D

patejrik.t
Příspěvky: 4
Registrován: sob 07. dub 2012 19:40:37

antipollutione fauld

Příspěvek od patejrik.t »

Třeba u 607 tohle dělal katalyzátor. Letěl ven, přemazal se řídící jednotka a jede to dál ;)

tomcanek
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01. kvě 2012 8:51:47

antipollutione fauld

Příspěvek od tomcanek »

Ahoj lidi.
podle prispevku koukam ze to bude asi hodne obecna chyba, nicmene prevazne se jedna o chybu ktera souvisi s ekologii. Nejcasteji se tahle chyba ukazuje pri vadne lambda sonde. Ovsem 406 ma dve Tu spravnou odhali jenom diagnostika. Cena je nekde okolo 3-8 tisic podle delky. Ale muze se to dit i kdyz natankujete vadny benzin. Me tu chybu vamzli a uz se nerozsvitila

Odpovědět