Problém s 206 - PROSÍM POMOC!

1998 - ....
Odpovědět
TominoDani
Příspěvky: 1
Registrován: pon 10. lis 2014 20:19:38

Problém s 206 - PROSÍM POMOC!

Příspěvek od TominoDani »

Dobrý den, mám Peugeot 206, r.v. 2000, motor 1,4i 55 Kw KFX, TU3JP. Cca před půl rokem jsem měl problém s držením volnoběžných otáček, otáčky byli příliš vysoké, třeba až 2000 ot/min. Dělalo to jenom za studena. Vyčistil jsem škrtící klapku a chvíli byl klid. Ale poslední 2 měsíce problémy opět jsou... Jenomže.... Někdy jsem nastaroval a otáčky byli 2000 ot/min. nebo také příliš nízky, třeba 600 ot/min. Po zahřátí problémy zmizeli, jenomže časem se k tomu také přidalo kolísání otáček například v koloně, na křižovatce atd. Otáčky se rozhoupou a auto většinou chcípne. Vyměnil jsem krokový motorek, nechal jí v Peugeotu nakalibrovat. Auto už na křižovatkách nechcípá, ale zase jde hůř nastartovat. Startuju, auto se chytí na pár vteřin s velmi nízkými otáčkami a chcípne, ale pokud nastartuju, a během těch několika málo vteřin přidám plyn, auto se chytí a jede jak má... Někdy zase při přeřazení otáčky po sešlápnutí spojky lehce povyletí.... Auto má i po ohřátí takový kolísavý zvuk a otáčky se někdy rozkolísají, ale opět vrátí do normálu. Vím, že je to moc příčin, ale už vážně nevím co s tím.... Prosím vás o radu co ještě vyměnit, popřípadě, jestli se to někdy už někomu stalo. Děkuji moc za odpoveď!!!!

krulec
Příspěvky: 3
Registrován: ned 25. úno 2018 15:44:54

Problém s 206 - PROSÍM POMOC!

Příspěvek od krulec »

Něco podobného řeším s 206 mé ženy a nikdo nic neví, neporadí a ani v Peugeotu si neví rady...

rolandt
Příspěvky: 28
Registrován: ned 02. črc 2017 10:46:16

Problém s 206 - PROSÍM POMOC!

Příspěvek od rolandt »

chce to diagnostiku a meranie.
ja som mal s 206 kou problem so zapalovacim trafom prebijal na plus napajanie a robilo to nepochopitelne veci a aj zhasinalo.

Odpovědět