těsnění pod klikovou hřídelí

1993 - 2003
Matador
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. bře 2012 12:47:55

těsnění pod klikovou hřídelí

Příspěvek od Matador »

Ahoj.Chci se zeptat zda někdo měnil těsnení pod klikovkou? Mě teče a nevím co s tím mám dělat.

Sidgwick
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01. dub 2012 1:20:20

těsnění pod klikovou hřídelí

Příspěvek od Sidgwick »

myslíš těsněni vany? Mě tenhle týden čeká ta samá oprava. Nejvíc se to hodí při cyklu výměny oleje, díky tomu odpadne zbytečné filtrování oleje, když by jsi chtěl olej vrátit zpátky. Normálně zvedneš auto, přední část, vyjedeš na nájezdy, nebo zajdeš na rampu. Vyšroubuješ cca max. 12šroubu, které drží vanu. Špachtlí sundáš zbytky těsnění z bloku motoru a vany. Odmastíš pokud možno co nejlépe obě dosedací plochy acetonem. Měli by se dávat nové šrouby, protože staré už jsou vyhřáté a může se stát, že při dotahování se ty ulomí, ale osobně se mi to ještě nikdy nestalo. Našroubuješ zpátky vanu mezi vanu a blok dáš nové těsnění a máš hotovo, už jenom výměna olejového filtru, doliješ olej dle tvé litráže motora. Nejlevnější těsnění koupiš bud u luja.cz nebo nějakých malých prodejců dílů...zapadlé prodejny ve městě

Matador
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. bře 2012 12:47:55

těsnění pod klikovou hřídelí

Příspěvek od Matador »

Ne to jsem nemyslel.Tesnení pod vanou jsem měnil ale mě teče to těsnění co je výš pod klikovkou.

Sidgwick
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01. dub 2012 1:20:20

těsnění pod klikovou hřídelí

Příspěvek od Sidgwick »

tak to se omlouvám, ale nemám ponětí které. Jsem měl za to, že je jednom blok válců a na něj navazuje vana...myslíš prsa motoru?

Uživatelský avatar
čakom
Příspěvky: 130
Registrován: sob 13. lis 2010 19:41:13
Bydliště: JM

těsnění pod klikovou hřídelí

Příspěvek od čakom »

na ktere strane mysliš?
u rozvodu nebo u převodovky?
pug 406 XU7JP4
euroscene.net ..the lowest club in czechoslovakia

Matador
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. bře 2012 12:47:55

těsnění pod klikovou hřídelí

Příspěvek od Matador »

Nad olejovou vanou je ještě asi 8cm mezikus ve kterém je uložená kliková hřídel,a mě to teče kolem toho.

Sidgwick
Příspěvky: 12
Registrován: ned 01. dub 2012 1:20:20

těsnění pod klikovou hřídelí

Příspěvek od Sidgwick »

chlape nezávidím, jestli máš těsnění na takhle blbém místě...hodně šroubováni, ale myslím, že když najdeš způsob zaaretováni pár dílů, ad si nepohneš s pístama, nebo polohou kliky, tak zas takový problém to nebude. Holt sundat vanu a podívat se po možnosti aretace. Každopádně ad se děje co se děje, nesnaž se vytáhnout písty, protože nazpět nepůjdou úplně snadno a hlavně se ti zlehka pootočí pístní kroužky...každý ten díl má už mezi sebou vyjeté nějaké vůle a takhle by si ho díly museli hledat znova a to sebou nese menší ztrátu komprese. Jestli půjde ven klika, tak si fixem označ pořadí a usazení spodku ojnic, ad až je budeš dávat nazpátek je nenašroubuješ na přeskáčku

Matador
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. bře 2012 12:47:55

těsnění pod klikovou hřídelí

Příspěvek od Matador »

zatím děkuji za radu.

Uživatelský avatar
čakom
Příspěvky: 130
Registrován: sob 13. lis 2010 19:41:13
Bydliště: JM

těsnění pod klikovou hřídelí

Příspěvek od čakom »

stejne pořad nevom z jake je to strany.
ale začina to vypadat od rozvodu.
chce to zaaretovat rozvody, sundat řemen přislušenstvi, řemenicu, rozdělat rozvody a vymenit gufero na klice
pug 406 XU7JP4
euroscene.net ..the lowest club in czechoslovakia

Matador
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. bře 2012 12:47:55

těsnění pod klikovou hřídelí

Příspěvek od Matador »

Ale ono to teče i z druhé strany.

Odpovědět