Problém so štatovaním Peugeot 207

2006 - ....
Odpovědět
minos
Příspěvky: 1
Registrován: stř 14. dub 2021 19:21:44

Problém so štatovaním Peugeot 207

Příspěvek od minos »

Dobrý deň, mám problém so štartovaným môjho Peugeot 1.4 54kw. Pri naštartovaný ho niekedy „dusi“ a niekedy motor hneď skape. Niekedy sa podarí naštartovať na prvý krát, niekedy ani na 20 nechce chytiť. Ak chytí tak už motor ide dobre. Vymenil som aj snímač chladiacej kvapaliny, no nepomohlo. Cez diagnostiku som overil aj teplotu chladiacej kvapaliny aj nasávaného vzduchu a je správna. Tak ma napadlo či nie je problém so palivovým čerpadlom. Pripojil som merak tlaku na palivovú lištu a sledoval tlak. Zistil som, že niekedy keď zapnem zapaľovanie tak sa hneď zapne aj palivové čerpadlo, urobí tlak na 3,5 bar a motor chytí pekne. Avšak niekedy pri zapnutom zapaľovaní čerpadlo nezapne a vtedy chytá biedne, keď čerpadlo nezapne je tam niekedy 0-2bar tlak. Niekedy zapína čerpadlo až pri štartovaní a vtedy nechytí pekne. Niekedy sa čerpadlo zapne až po naštartovaní motora. Ak je už motor naštartovaný je tlak stabilných 3,5bar. Chcem sa opýtať čo ovláda zapínanie čerpadla? Aký senzor? Alebo je chybné palivové čerpadlo? Ďakujem.

Odpovědět