Klima

2007 - ....
Odpovědět
podoba
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 22. črc 2021 14:44:48

Klima

Příspěvek od podoba »

Dobrý den, po roce od naplnění přestala spínat klima. Před rokem byl únik po 8 letech a servis mi naplnil klimu R1234 (prý se už jiné nepoužívá). Rok to běhalo a letos v červenci opět nespíná. Po měření tlaku byla naměřena hodnota 11 barů (má být 5,5). Podle barev čepiček je kompresor určen pro R132). Snímač tlaku - 9635027380 (žlutý plast - ten nejdražší) ukazuje mezi piny 2 a 3 41,5 kohmů (pořád stejně i při upouštění tlaku na 0). Žádný pin memá spojení se zemí ani po nastartování není nikde napětí (max nějaké mV). Jak funguje tento snímač ? Dává proměnlivou hodnotu podle tlaku, nebo spíná natvrdo ? Podle prodejců je na 12 V, co by ukazovalo druhou možnost. To by ale mělo být na na některém pinu napětí, nebo zem. Dále jsem nenašel snímač teploty vzduchu interiéru. Diagnostika dává info 6165 st Celzia. Je to NTC a může být špatný. Při 20 st má mít 3,4 kohmu a zkusil bych jej nahradit odporem 2 kohmy, abych nasimuloval 30 stupňů. Co jěště může bránit sepnutí klimy? Je čerstvě naplněna R134a 465 g.
Kde se nachází snímač teploty? Rozebral jsem střed palubky a všechno před spolujezdcem.
Díky za info a rady.

Odpovědět