1,6 VTi 120k nebo 1,6 blueHDi 100k

1996 - ....

Moderátor: pankid

Odpovědět
berco
Příspěvky: 1
Registrován: stř 08. čer 2016 21:47:57

1,6 VTi 120k nebo 1,6 blueHDi 100k

Příspěvek od berco »

Zdravim
Bol by niekto ochotny poradit aky motor mi doporucite a dake + -.
Rozhodol som sa pre partner tapee bol som aj u citroenu ale momentalna cena do 400 tis. v peugeotu dostanem lepsiu vybavu. Horsie je to sa rozhodnut aky motor, mne doporucovali na predajni diesel ale nesiel som po weboch dake minusi co si o tom myslite? / nutnost pridavat mocovinu, filter pevnych castic, zlozita elektronika okolo tohto vsetkeho nedaj boze ked sa nieco vys.... tak diely v 10 000 kc, drazsi servis/olej, filtre, atd./horsie rozkurenie v zimnom obdobi./ vyhody lacnejcie vozenie.
U benzinu mi sice vraveli ze je spotreba o 2 litre viac ale aby som upresnil moje vyuzitie. Jazda do prace 8km,jeden x za mesiac 140km, inac len po meste rocne do 8 000km. Preto premyslam skor do benzinu. mechanik mi povedal ze tento blue hdi na kratke trasy nie je dobre vyzsia spotreba pokial sa dostsne na prevadzkovu teplotu, problem s tym filtrom pevnych ciastic sa zanasa je potreba tomu davat obcas a na dialnicu nechodim a aj elektronika vela cidiel co to hlidaju pokial jedno odide tak nejede nic.
Benzin 4 sviecky 2 lambda u vyfuku a hotovo.
Co si o tom myslite? Ma niekto ten benzinovy motor ci je dostacujuci na moje vozenie? Aj pri nalozeni auta. Diky moc za pomoc.

wintermute

1,6 VTi 120k nebo 1,6 blueHDi 100k

Příspěvek od wintermute »

bez do toho dieslu a to říkám ihned z patra ač jsem s ním nejel
Mám to 1,6 vti ve firemním autě a je to tragédie. Nemá to žádný krouťák a je to strašně líné. Na dálnici to žere jako prase a uvnitř je strašný hluk. Jakmile jedu někam do kopce mám problém ho vyjet i prázdný.
A doporučuji si přečíst tento článek:
https://www.auto.cz/motory-1-4-a-1-6-vt ... vih-105912

to už je odborný článek když nedáš na moje subjektivný hodnocení ;-)

wintermute

1,6 VTi 120k nebo 1,6 blueHDi 100k

Příspěvek od wintermute »

ježišmarjá... koukám, že jsi to psal už v roce 2016 :lol:

Odpovědět