Peugeot 206: Ventilátor topení jen na 4. stupeň. Návod!!!

1998 - ....
Odpovědět
Cpt._Redeemer
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. led 2015 14:13:29

Peugeot 206: Ventilátor topení jen na 4. stupeň. Návod!!!

Příspěvek od Cpt._Redeemer »

Dobrý den
Zakládám toto téma a je rovnou vyřešené. Chci toto napsat jako radu těm, kterým se v budoucnu stane stejný problém.
Z ničeho nic mi přestal jít ventilátor na první tři rychlosti. Jde jen na 4. Na různých foréch jsem se dočetl, že problém je v tepelné pojistce. S velkéma obtížema jsem našel různé návody jak se k ní dostat.
1. návod co jsem našel bylo kompletní rozebrání plaubní desky, volant, řídící tyč. Pak se vyndá ventilátor a po něm plechová krabička s tepelnou pojistkou.

2. návod byl, že se dá ventilátor vyndat od pedálů. Kde se vyšroubuje M8 řidící tyče, ta se dá stranou. Složitě se odjistí ventilátor a pracně se vytáhne a pak je opět přístup k tepelné pojistce.

Já jsem dnes přišel na 1000x jednodušší způsob. Možná už na to přišel někdo přede mnou, věřím tomu, ale při hledání jsem nikde na tento postup nepřišel. Všude jen postupy jak vyndat palubovku nebo ventilator přes pedály.

Nyní k postupu:

Táhlo jež mění cirkulaci vzduchu na venkovní a vnitřní posuneme do polohy vnitřní (doprava).
Nyní ulehneme na místo s polujezdce s baterkou. Podívame se směrem nahoru, (mezi středovým panelem a přihrádkou spolujezdce) kde se otevřela trubka ventilace (viz. obrázek ZÁKLOPKA) a hned nám bije do očí ona nedosažitelná krabička s tepelnou pojistkou. Krabičku chytneme a otočíme do strany (bohužel nepamatuji jakým směrem, takže vyzkoušet je to jednoduché) a vytáhnem. Odpojíme konektor a to je vše. Koupime novou pojistku a přepájíme.
Bohužel není to jednoduché jak to vypadá. Chce to pevné nervy a tenké ruce, je tam horší přístup. Při odendavaní konektoru jsem si značně poškrábal ruce, ale bylo ani ne za 5 minut venku. Takže nějaké složite rozebírání palubovky, řídící tyče apod. není potřeba.

Obrázek zhruba ukazuje co uvidíme. Při pohledu mezi středový panel a přihrádku spolujezdce uvidíme záklopku s čtyřmi "pindíky" viz. obrázek. K němu vede bowden který končí u táhla na cirkulaci vzduchu.

Píšu to pro to, až bude mít někdo stejný problém, tak aby to nedělal nějak složitě, když to jde takhle jednoduše.
Přeji hodně úspěchů.

206; 2.0 HDI; r.v. 2000
Přílohy
foto_obr-15622-a.jpg
foto_obr-15622-a.jpg (32.04 KiB) Zobrazeno 10194 x

Harry_36
Příspěvky: 4
Registrován: pát 23. říj 2020 15:18:28

Re: Peugeot 206: Ventilátor topení jen na 4. stupeň. Návod!!!

Příspěvek od Harry_36 »

Dobrý den, předem děkuji za skvělý návod a mám dva body k doplnění.
1) regulátor se vycvakne otočením po směru hod. ručiček.
2) pojistku tvoří přiletovaný plíšek který stačí pouze připájet zpět, alespoň u mne to tak bylo, teplotní pojistka funguje na principu že se sletovaný kontakt roztaví a plíšek který je napružený vyskočí a tím přeruší kontakt.
[URL=https://datesnow.life]World of free relationships[/URL]

Cpt._Redeemer
Příspěvky: 2
Registrován: sob 03. led 2015 14:13:29

Re: Peugeot 206: Ventilátor topení jen na 4. stupeň. Návod!!!

Příspěvek od Cpt._Redeemer »

Zdravím, jsem rád, že to někomu pomohlo i po tolika letech. Každopádně já tam měl tepelnou pojistku jinou, takže se už v tom předtím někdo asi hrabal :)

Odpovědět